منبع : روزنامه اطلاعات

    تاریخ : 11/02/1386

جشنواره عکس « یک سرزمین، سه دریا، هفت ساحل»

 

همزمان با روز ملی خلیج فارس گشایش یافت

   

سرویس علمی - آموزشی: سومین جشنواره عكس‌های دریایی ایران با عنوان <یك سرزمین، سه دریا، هفت ساحل>، به مناسبت روز ملی خلیج فارس با مشاركت فرهنگستان هنر و موسسه فرهنگی هنری صبا در نگارخانه ملی ایران گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار ما، در این مراسم دكتر محمدرضا سحاب رئیس موسسه جغرافیایی و كارتوگرافی سحاب با اشاره به اقدام شایسته دولت در سال 84 در انتخاب روز ملی خلیج فارس، گفت: این اقدام همواره موجب یادآوری نام خلیج فارس می‌شود.

وی با ابراز امیدواری نسبت به برگزاری این جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها در كشورهای دیگر گفت: همه ایرانیان در سراسر دنیا نسبت به نام خلیج فارس حساسیت دارند و همه باید درباره خلیج فارس كارهای تحقیقاتی انجام دهند.

وی با اعلام تشكیل بنیاد خلیج فارس، اظهار داشت: این بنیاد می‌كوشد با استناد به نوشته‌ها و مدارك تاریخی، نقشه‌های قدیمی و كهن تاریخی و جغرافیایی، زمینه‌های انجام پژوهشهای علمی و فرهنگی تازه‌ای را در حوزه تاریخ، فرهنگ و تمدن خلیج فارس فراهم آورد و توجه هر چه بیشتر مردم و مسئولان را به موقعیت یگانه و ممتاز خلیج فارس در جهان امروز جلب كند. این گزارش حاكی است: ‌در سومین جشنواره عكس‌های دریایی ایران 684 عكاس با 4 هزار و 92 عكس شركت كردند كه از این میان آثار 112 عكاس، 166 عكس به نمایشگاه راه یافت كه 12 نفر از این عكاسان، 7 آذرماه همزمان با روز نیروی دریایی به عنوان نفرات برتر چهار بخش <انسان و دریا>، <بندر و كشتی>، <طبیعت، محیط‌زیست دریا> و بخش آزاد جوایز خود را دریافت خواهند كرد. هیات داوران این جشنواره در بخش انسان و دریا 49 عكس، بندر و كشتی 35 عكس، طبیعت محیط‌زیست و دریا 40 عكس و آزاد 42 عكس را به عنوان آثار منتخب خود برگزیدند. همچنین سازمان بنادر و كشتیرانی از میان عكاسان هفت استان ساحلی از هر استان به یك عكاس جایزه ویژه‌ای اهدا خواهد كرد.

 

Back