منبع : خبرگزاری کتاب ایران     تاریخ : 24/01/1387

موسسه جغرافیایی سحاب منتشر می‌کند

نقشه جدید راه‌های ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب

 

نقشه جدید راه‌های ایران به قطع 70×100 سانتی‌متر و به مقیاس 1:2800000 با درج آخرین تغییرات و اطلاعات از راه‌های كشور تهیه شده و در نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران ارائه می‌شود.

تصویر نقشه جدید راه‌های ایران

 
 

به گزارش خبرگزاری كتاب ایران (ایبنا)، دكتر محمدرضا سحاب، رئیس موسسه جغرافیایی و كارتوگرافی سحاب گفت: در این نقشه به كلیه راه‌های اصلی و فرعی شامل آزاد راه‌ها‏، بزرگراه‌ها، راه‌های اصلی آسفالته و حتی راه‌های فرعی مهم‏ و فاصله و شهرها و آبادی‌ها اشاره شده است.

وی افزود: در این نقشه، به ترتیب اهمیت مراكز استان، شهرستان، بخش و روستاها و دیگر آبادی‌های سر راه، برای راهنمایی مسافران، گردشگران و همچنین كسانی كه با مسائل راه و ترابری سر و كار دارند‏، اشاره می‌شود.

رئیس موسسه جغرافیایی و كارتوگرافی سحاب خاطر نشان كرد: زمینه این نقشه با سایه روشن، كوه‌ها و پستی بلندی‌ها همراه با رودها، دریاچه‌ها و دیگر عوارض مهم طبیعی مانند كویر، شنزار، باتلاق و... ارائه شده است.

وی افزود: همچنین این نقشه نشان دهنده راه‌های كوهستانی و جلگه‌ای برای رانندگان و گردشگران است و دیگر اطلاعات مورد نیاز مسافران و گردشگران از قبیل فرودگاه‌های بین‌المللی و داخلی، بنادر، گلوگاه‌های مرزی و شبكه راه آهن كشور را ارائه می‌كند.

سحاب یادآور شد: در حاشیه نقشه اصلی،‏ نقشه‌ای از خاورمیانه كه موقعیت ایران، كشورهای همسایه و راه‌های ارتباطی اصلی را نشان می‌دهد و برای آگاهی بیشتر مخاطبان از راه‌های ارتباطی منطقه درج شده است.

موسسه جغرافیایی و كارتوگرافی سحاب ناشر نقشه‌های مصور ایران، اطلس و كتاب‌های تهران، نقشه شهرهای ایران، نقشه كشورها و مناطق جهان، نقشه‌های آموزشی سیاسی، نقشه‌های تاریخی ایران، اطلس‌های كتابخانه‌ای، اطلس‌های آموزشی، نمودارها و نگاره‌های آموزشی، كتاب‌های ایران‌شناسی، كتاب‌های ایرانگردی، كتاب‌های كوهنوردی، كتاب‌های راهنمای توریستی، مجموعه تصاویر ایران و جهان و... در ایران است و در نمایشگاه بین‌المللی كتاب بیست ‌و یكم به ارائه این آثار خواهد پرداخت.

 

Back