منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی     تاریخ : 20/02/1388

موسسه سحاب در نمایشگاه کتاب تهران

 

خبرگزاری میراث فرهنگی_ گروه فرهنگ و هنر_ موسسه جغرافیائی و كارتوگرافی سحاب با ارائه آثار جدید در نمایشگاه كتاب تهران شركت دارد.

مؤسسه جغرافیائی و كارتوگرافی سحاب با 73 سال سابقه فعالیت فرهنگی و انتشاراتی در زمینه تهیه و تالیف و كارتوگرافی نقشه‌ها و اطلس‌های جغرافیائی و همچنین تولید وسایل آموزشی تاریخ و جغرافیا ضمن ارائه بیش از 300 عنوان نقشه‌ها و كتب جغرافیائی و تاریخی و نگاره‌های آموزشی، برای نخستین بار در ایران 9 قطعه از مجموعه نگاره‌های آموزش جغرافیا را همراه با نقشه‌های جدید راه‌های ایران، نقشه آخرین تقسیمات كشوری جمهوری اسلامی ایران، اطلس و نقشه كامل و جدید تهران ( 22 منطقه) را همراه با اطلس‌های جدید ایران و جهان (نسخه فشرده)، اطلس جدید ابتدائی ایران و جهان و نقشه استان‌های گیلان، مازندران و گلستان را با درج آخرین تغییرات و اطلاعات تدوین، چاپ و منتشر كرده و برای نخستین بار در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران در معرض بازدید عموم قرار داده است.

غرفه این موسسه جغرافیائی سحاب در سالن آموزشی راهرو 15 - غرفه 14 و سالن بازار جهانی كتاب واقع در طبقه دوم شبستان (انتهای سالن كتاب‌های خارجی) واقع شده است.

امسال نیز در غرفه های موسسه سحاب به اهل قلم، استادان دانشگاه، معلمان، دانشجویان و دانش آموزان و كلیه مراكز آموزشی با ارائه معرفی نامه یا كارت شناسائی تخفیف ویژه داده می‌شود.

فعالیت‌های جنبی این موسسه در نمایشگاه كتاب عبارت است از: سخنرانی در سرای اهل قلم در مورد خلیج فارس.

این جلسه در سرای اهل قلم در مورد پیشینه تاریخی خلیج فارس با حضور اساتید روز پنجشنبه 17 اردیبهشت ساعت 10 صبح در طبقه دوم شبستان اصلی، محل سرای اهل قلم برگزار شد.

در این جلسه پروفسور محمدحسن گنجی، پروفسور پیروز مجتهدزاده، دكتر بیژن اسدی، دكتر نبی ا... رشنو و مهندس محمدرضا سحاب سخنرانی داشتند و نقشه‌های تاریخی خلیج فارس به نمایش گذاشته شد.

 

Back