منبع : خبرگزاری کتاب ایران     تاریخ : 24/02/1388

300 عنوان نقشه‌نگاره و کتاب‌های جغرافیایی و تاریخی

 

موسسه جغرافیایی و كارتوگرافی سحاب با آثار جدیدی در زمینه نقشه‌‌نگاره‌های آموزشی، اطلس‌های ایران و جهان، كتاب‌های جغرافیایی و تاریخی در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شركت كرده است.

نمایی از غرفه موسسه سحاب

 
 

مهندس «محمدرضا سحاب» با بیان این مطلب به خبرگزاری كتاب ایران (ایبنا) گفت: «این موسسه بیش از 300 عنوان نقشه‌نگاره، کتاب‌های جغرافیایی، تاریخی و نگاره‌های آموزشی را منتشر كرده و در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است».

رئیس موسسه جغرافیایی و كارتوگرافی سحاب خاطرنشان كرد: «این موسسه برای نخستین ‌بار در ایران 8 مجموعه نگاره‌های آموزش جغرافیا را با عناوین «نگاره آموزشی آب و هوای جهان، گردش آب در طبیعت»، «نگاره آموزشی چهره زمین، ناهمواری‌ها و پوسته»، «نگاره آموزشی آتش‌فشان»، «نگاره آموزشی پراكندگی زمین لرزه در جهان»، «نگاره آموزشی اقیانوس‌ها و جریان‌های دریایی آب گرم و سرد در جهان»، «نگاره آموزشی بارش در ایران و جهان»، «نگاره آموزشی فلات‌های آسیا، فلات ایران» و «نگاره آموزشی منظومه شمسی و سیارت آن، كهكشان‌ها و ستارگان» ارایه كرده است».

وی در ادامه صحبت‌هایش گفت: «نقشه‌نگاره 22 منطقه تهران بزرگ» همراه با نقشه‌های جدید راه‌های ایران و نقشه آخرین تقسیمات کشوری جمهوری اسلامی ایران از دیگر نقشه‌نگاره‌هایی است كه این موسسه برای علاقه‌مندان منتشر كرده است».

سحاب یادآور شد: «اطلس و نقشه کامل و جدید تهران (22 منطقه) همراه با اطلس‌های جدید ایران و جهان (نسخه فشرده)، اطلس جدید ابتدایی ایران و جهان و نقشه استان‌های گیلان، مازندران و گلستان با درج آخرین تغییرات و اطلاعات تدوین، برای نخستین بار در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ارایه شده است».

وی افزود: «امسال نیز در غرفه‌های موسسه سحاب به اهل قلم، استادان دانشگاه، معلمان، دانشجویان، دانش‌آموزان و کلیه مراکز آموزشی با ارایه معرفی‌نامه و یا کارت شناسایی تخفیف ویژه داده خواهد شد».

مؤسسه جغرافیایی و كارتوگرافی سحاب 73 سال سابقه فعالیت فرهنگی و انتشاراتی در زمینه تهیه، تالیف كارتوگرافی نقشه‌ها، اطلس‌های جغرافیایی و همچنین تولید وسایل آموزشی تاریخ و جغرافیا دارد.

انتشارات موسسه جغرافیایی و كارتوگرافی سحاب در سالن آموزشی راهرو 15 غرفه 14 و سالن بازار جهانی کتاب ایران واقع در طبقه دوم شبستان (انتهای سالن کتاب‌های خارجی) است.

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران تا 26 اردیبهشت‌ماه در مصلای امام خمینی(ره) محفل دوستداران كتاب است.

 

Back